شریمپ اسکمپی


Shrimp scampi شریمپ اسکمپی یکی از معروف ترین غذاهاییه که در دنیا با میگو درست میکنند. و کلا ساختارش اینجوریه که میگو رو توی کره و سیر تفت میدن و روی نون یا پاستا سرو میکنن. اصلش ایتالیاییه ولی حالا دیگه جهانی شده.
امروز یعنی 29 آوریل روز جهانی شریمپ اسکمپی بود. منم درست کردم. شما میتونید به جاش فردا به جا بیارید، قربتا الالله!
بسیار سریع آماده میشه و میتونید تا پاستا تون داره میپزه، میگو رو هم آماده کنید. یعنی تو ربع ساعت! ولی باید صبح قبل از اینکه برید اداره میگوها رو از فریزر بیرون بیارید. (اگه خیلی طول میکشه برگردید خونه و یا اینکه هوا خیلی گرمه، بذاریدش توی یه بشقاب توی یخچال). بعد که برگشتید سریع بپزید و بزنید تو رگ

میگو تقریبا 15 عدد متوسط
روغن زیتون ½ ق غ
کره 1 ق غ
سیر 3 حبه
جعفری خورد شده 1 ق غ
آبلیمو 1 ق غ
آرد 1 ق غ
نمک و فلفل


میگو رو پاک کنید و با نمک و فلفل و آرد مخلوط کنید
روغن و کره که داغ شد، سیر خورد شده رو اضافه کرده و تفت بدید و بعد میگو ها رو اضافه کنید.زمان پخت میگو، 2 تا 3 دقیقه هر سمت. در نهایت هم آبلیمو و جعفری رو اضافه کنید.میگو پخت زیادی نداره. زیاده روی نکنید که سفت میشه. من روی اسپاگتي که 13 دقیقه پخته شده بود سروش کردم.

شاید براتون جالب باشه که هیچ ادویه ای توی پخت این غذا به کار نمیره... جالبتر اینجاست که همون سیر و کره و لیمو طعم لازم رو بهش میده و راحت میشه یه بشقابش رو خورد ( منظورم این نیست که من یه بشقاب خوردم... عمرا من بتونم از این بلاها به سر خودم بیارم!)

Print Friendly and PDF