کوردن بلو


"چيكن كوردن بلو" Chicken Cordon Bleu یک غذای آمریکاییه که از آشپزی فرانسوی الهام گرفته . کوردن بلو یعنی روبان آبی . و در فرانسه رسم بوده که به بهترین غذا یا بهترین شف این روبان رو اهدا میکردن! خلاصه اینکه این غذا یکی از غذاهای خیلی شیکه که در گذشته در رستورانهای خیلی شیک واسه آدمهای خیلی پولدار سرو میشده!

چیکن کوردن بلو اسم دهن پركني داره و ظاهرش هم خيلي خوشگله ولي باز هم از اون دسته غذاهايي به حساب مياد كه من تند و سريع درستش ميكنم و دردسر زيادي نداره و مزه اش هم خيلي خوب ميشه و مني كه با قورت دادن مرغ مشكل دارم، كوردن بلو رو راحت ميخورم.


سينه مرغ 1 عدد ( يعني در واقع 2 تيكه نيمه سينه مرغ لازم داريم که 4 تا کوردن بلو بدست میاد)
سالامي 4 ورقه نازك
پنير گروير يا پنير گودا 250 گرم
آرد ربع ليوان
نمك و فلفل
پودر سير و فلفل قرمز
آرد سوخاري 1 ليوان
تخم مرغ 2 عدد
روغن زيتون


فر رو روي درجه 350 فارنهايت 180 سانتيگراد قرار ميديم.

تيكه هاي سينه مرغ رو به روشي كه قبلا چند بار توضيح دادم افقی نصف کرده و با استيك كوب بين دو لايه پلاستيك خوب ميكوبيم تا كاملا نازك شن.


تيكه هاي مرغ رو روي سطح كار قرار ميديم .


يه لايه سالامي به اندازه اي كه مرغ رو كامل نپوشونه برش زده و روي مرغ قرار ميديم.يه لايه نازك از پنير برش ميزنيم و روي كالباس قرار ميديم ( و يا رنده ميكنيم)


دو طرف مرغ ، يعني راست و چپش رو برميگردونيم رو به داخل و محكم مرغ رو از پایین مطابق شکل رول ميكنيم.و يه ربع توي فريزر قرار ميديم تا خودش رو بگيره
حالا رولها رو اول توي تركيب آرد و نمك و فلفل زده... بعد توي تخم مرغ ميغلتونيمو بعد توي مخلوط آرد سوخاري و پودر سير و فلفل قرمز تا كاملا كاور بشه.رولها رو توي سيني فر قرار داده و روش رو با روغن زيتون و يا كره مذاب چرب ميكنيم و به مدت 25 دقيقه و يا تا زماني كه كاورش قهوه اي بشه و خوب بپزه توي فر قرار ميديم.براي سرو ميتونيد از وسط برش بزنيد و يا رولتي اسلايشون كنيد و يا به همين شكل درسته سرو كنيد.
در هر سه حالت خوشگل ميشه و طعمش هم عاليه. از اون مهم تر خیلی شیک میشه و توی مهمونی ها که سرو میکیند همه فکر میکنن "واااااااااای چقدر واسه اش زحمت کشیدید"!!!! چه میدونن که اینقدر ساده بوده؟!

راستی این مقداری که میبینید با نصف سینه مرغ درست شده و واسه چهار روز من کافی بود!


برگرفته از Tyler’s Ultimate

Print Friendly and PDF