فول انبهفولfool یک نوع دسر سرد انگلیسیه که تشکیل شده از پوره میوه ها و خامه فرم گرفته و شکر. Fruit Fool رو با همه میوه ها میشه درست کرد ولی من اینبار از انبه استفاده کردم.

درسته که تا وقتی انبه تو بازاره من هر روز لاسی انبه درست میکنم. و درسته که ترکیب کردن خامه با میوه از مکروهاته... ولی من یه روز افطاری این فول انبه رو با همکاری جناب شیطونه درستش کردم و حسابی هم چسبید. در نظر داشته باشید که فول رو با خامه بسیار زیاد درست میکنند. ولی من فقط از دو قاشق استفاده کردم چون بیشتر از این باشه دیگه کلاه من و وجدانم توهم میره.

انبه دو عدد
خامه فرم گرفته 2 ق غ
پسته نصف لیوان
زعفران
پسته ها رو پوست گرفته (البته اون میزان که گفتم منظورم مغز پسته است ها) و توی زیپ لاک ریخته و میکوبیمش تا خورد شه.
یکی از انبه ها که سفت و خوشرنگتره رو مکعبی اسلایس میکنیم. اون یکیش رو توی بلندر میریزیم.


کم و زیاد زعفرونش به جیبمون بستگی داره... هرچی بیشتر بهتر. زعفرون رو روی انبه ها میپاشم و دوربین رو توی مخلوط کن برده و عکس میگیریم!

قبلا گفتم که چطوری با خامه 30 درصد ، خامه فرم گرفته درست کنیم. این شیوه خیلی کاربردیه و اگه قلقش دستتون بیاد کارتون رو حسابی راه میندازه. در مورد دسرها من همیشه معتقدم که آدم باید بدونه داره چی میخوره و چی توش هست. این رسپی رو تمرینش کنید و مطمئن باشید که طعم دسرهاتون تضمینی عالی خواهد بود. چون خامه فرم گرفته حسابی توش هوا داره و پفکیه، دو قاشقش زیاد نیست (آره اگه همینطور به خودمون تلقین کنیم حتما کالریش کمتر و کمتر میشه!)

این خیلی عالی فریز میشه و توی ظرف در بسته تا ماهها باقی میمونه و یخ نمیزنه. پس راحت میشه از دو قاشقش استفاده کرد.
میبینید که توی مخلوط کن هم که میره حسابی پفکی تر میشه.
حالا توی یه لیوان بلند و کشیده یه مقدار از فول میریزیم
بعد یه مقدار انبه و یه مقدار پسته.

دوباره فول و بعد انبه و پسته و در نهایت.....خااااااااااااااامه!
حتما سال بعد یه بار روزه تون رو این مدلی باز کنید.... آی حال میده!

Print Friendly and PDF