براونيز نوتلا


اسمش هم دهن آدم رو آب میندازه. تصور کنید که براونیز خودش به این خوشمزگی از یه ماده خیلی خوشمزه مثل نوتلا درست بشه. بعد تازه از اون هم جالب تر اینکه بدون آرد هم باشه (اصلا یه حکمتی توشه که وقتی آرد رو از یه شیرینی شکلاتی حذف میکنی یه بعد دیگه بهش داده میشه). و حتی یک قدم پا رو فراتر گذاشته و اصلا براونیز رو فقط با دو ماده درست کنیم یعنی تخم مرغ و نوتلا. اینجاست که دیگه آدم در حدی وسوسه میشه که به هیچ عنوان نمیتونه جلوی خودش رو بگیره. دو سالی هست که این براونیز خلق شده و باید بگم از همون روز اولی که دیدمش در جا جذبش شدم. امسال برای رسپی نوتلایی این براونیز رو امتحان کنید. طعمش کاملا متفاوته.تخم مرغ 4 عدد
نوتلا يك شيشه (350 گرم)
وانيل نصف ق چ
ممممممممم نوتلا! نه فقط طعمش بلکه بوش هم دل آدم رو میبره.
نوتلا به راحتی در بازار پیدا میشه و قابل دسترس هست منتها اگر نبود میتونید خودتون تو خونه نوتلا درست کنید.
رسپی میگه یک لیوان نوتلا برای این براونیز نیاز هست. یعنی مقداری کمتر از یک شیشه نوتلا.
ولی من هم خودم رو میشناسم هم شما رو. پس توی رسپی نوشتم یک شیشه. که تهش هم یه چیزی برای آشپز گرامی باقی بمونه!
میتونید یک لیوان نوتلا اندازه بگیرید و بذارید روی حرارت گرم شه یا نوی مایکروفر گرمش کنید.
ولی من خودم معمولا شیشه نوتلا رو میذارم توی مایکروفر و هر 5 ثانیه یکبار درش میارم و همش میزنم تا زمانی که کاملا گرم بشه.
مواظب باشید نسوزونیدش. همین که رقیق تر و روان تر بشه کفایت میکنه.فر رو روی 180 درجه سانتيگراد قرار بدید.
قالبی به ابعاد حدودی 17 در 17 سانتيمتر رو چرب کرده و توش کاغذ روغنی قرار بدید و کاغذ روغنی رو چرب کنید.
قالب رو برای این چرب میکنیم که کاغذ بهش بچسبه.تخم مرغها رو به همراه وانیل در کاسه میریزیم.
تخم مرغ ها هم دما با محیط باشند.
وانیل رو به اختیار میتونید بیشتر بریزید. رسپی اصلا وانیل نداره ولی من با تجربه به این رسیدم که حتما باید توی براونیز به اندازه کافی وانیل وجود داشته باشه که بوی تخم مرغ نده. وانیلها با مارکهای مختلف میزان عطر مختلفی هم دارند که این رو میتونید در پست مربوط به وانیل مطالعه کنید.تخم مرغها رو با همزن برقی به خوبی هم بزنید اینقدر ادامه بدید تا حجمش سه چهار برابر بشه و رنگش کاملا روشن و تقریبا سفید.
اگر به اندازه کافی تخم مرغها رو هم نزنید نهایتا براونیز نوتلای شما تبدیل به املت نوتلا خواهد شد!
پس به ساعت نگاه نکنید و فقط به حجم و رنگ تخم مرغها دقت داشته باشید.حالا نوتلا که روان و رقیقه رو در حالی که همزن روشنه توی ظرف تخم مرغها میریزیم و هم میزنیم فقط به اندازه ای که نوتلا تقریبا مخلوط شه.بعد دیگه بقیه رو با قاشق مخلوط کنید تا یکنواخت شه. دقت داشته باشید هدف ما اینه که حبابهایی که توی تخم مرغها ایجاد کرده بودیم با هم زدن بیش از حد از توی مخلوط خارج نشه.حالا دیگه آشپز گرامی اجازه داره هر چی توی شیشه نوتلا باقی مونده رو نوش جان کنه!
هدف ما جلب رضایت مشتریست!
اصلا حکمت اینکه من توی رسپی نوشتم یک شیشه به همینه.
باور داشته باشید که نلیسیدن شیشه نوتلا از محالات روزگاره. اینو من نمیگم. اینو تجربه ثابت کرده. تو یک کلام...به قول معروف... من نه از عقلمه، از سرگذشتمه!مایه براونیز رو توی قالب بریزید.حالا یه نگاه بهش بندازید. ببینید که حجمی نداره.میذاریمش توی فر...و... حجم پیدا میکنه!
قدرت خدا! زیبایی های غیر قابل وصف!مدت زمان پخت 30 دقيقه هستش. ولی چک کنید کاردی توی براونیز فرو میبید باید تقریبا تمیز بیرون بیاد. زیادی نپزیدش همین که قدری میونش مذاب باشه خوشمزه ترش میکنه.بعد از ده دقيقه برش ميزنيم.
من به نه قسمت مساوی تقسیمش کردم ولی سایز برشها دست خودتونه.براونیز توی فر پف میکنه و پخته میشه و وقتی که از فر خارجش کردیم پفش میخوابه.
نیاز هست برای دوستانی که با براونیز آشنایی ندارند توضیح بدم که براونیز کیک نیست. بافتش فرق میکنه. توی پستهای قبلی براونیز اینو بیشتر توضیح دادم لطفا مطالعه بفرمایید.
و دوستانی که با براونیز یک رابطه دوستانه (یا حتی عاشقانه!) دارند هم نیازی به توضیح من ندارند تصاویر خودش کاملا گویاست!مشاهده بفرمایید من اجازه ندادم که براونیز زیادی بپزه و هنوز قدری مرطوب و در قسمتهایی هم مذابه که اصلا تمام لطفش به همینه. دهنم آب آفتاد. حیف که این عکسها رو چند ماه پیش گرفتم.و اما طعم.
چون ما توی این براونیز شکر نریختیم، تا حدی کم شیرینه که خب با توجه به اینکه من کیکهای شکلاتیم رو همیشه با شکلات تلخ دست میکنم برای من مشکلی نیست. اگر برای شما کم شیرینه قدری روش پودر قند بپاشید و بعد میل بفرمایید.
به نظر من که این اصلا نمیمونه که نیازی باشه من توضیح بدم چطوری نگهداریش کنید. در واقع باید یه راهی پیدا کنیم که چطوری جلوی خودمونو بگیریم که همه رو یکجا قورت ندیم!


رسپی از diethood


 براي استفاده بهتر از كارگاه آشپزسازي لطفا مبحث سوالات متداول را به صورت كامل مطالعه بفرماييد
Print Friendly and PDF