لاسی انبه

1

من خیلی ساله که اعتیاد شدیدی به لاسی انبه دارم. و حدودا نه سال پیش هم توی سایت طرز تهیه اش رو آموزش دادم و میدونم خیلی هاتون رو بهش معتاد کردم. چون الان فصل انبه است و مرتب دارم واسه خودمون لاسی انبه درست میکنم گفتم بد نیست که مجددا با تهیه چند عکس یادآوری ای از این نوشیدنی دوست داشتنی کرده باشم.

باورتون نمیشه علاقه خانواده ما به لاسی انبه تا چه حد زیاده. من فقط به این جمله آقای شوهر بسنده میکنم که همیشه میگه: "لاسی انبه پتانسیل این رو داره که هر روز درستش کنیم."
حیف که فصل انبه کوتاهه!

لاسی Lassi يه نوشيدني معروف هنديه كه از تركيب ماست و آب با ادویه ها درست ميشه. توش نمك و فلفل سياه و زیره و زردچوبه و ... ميريزن و با غذا سرو ميكنن. 

ولي لاسی با ترکیب میوه و به صورت شیرین شده به عنوان نوشیدنی هم سرو میشه.

لاسي انبه از معروف ترين انواع لاسيه. 

IMG-8992


انبه خرد شده 1 ليوان


ماست 1 ليوان


شير نصف ليوان


پودر هل 1 ق چ


شیره یا عسل یا شکر

IMG-8956

انبه رو فیله کرده و قطعه قطعه میکنیم.

اگر فصل انبه نیست میتونید از انبه فریز شده استفاده کنید.

انبه رو درون پارچ مخلوط کن میریزیم.


IMG-8957

شیر و ماست و پودر هل رو اضافه میکنیم.

شما میتونید از ماست کم چرب یا ماست پر چرب یا ماست خامه ای استفاده کنید. هرچی عشقتون میکشه.

من ماست خانگی رو ترجیح میدم. همون مدلی که آموزش دادم ماست شیرین خانگی درست میکنیم.

همچنین اگر انبه به اندازه کافی شیرین نیست بهتره بهش شیرین کننده اضافه کنیم. شیره یا عسل یا شکر. اندازه اش هم بستگی به ذائقه شما داره.IMG-8959

دستگاه مخلوط کن رو روشن میکنیم تا لاسی شکل بگیره.

من گاهی زعفران و گلاب هم توی لاسی انبه میریزم. صرفا جهت ایجاد تنوع در طعم.IMG-8986

اگر به وجود ماست در نوشیدنی ها عادت دارید قطعا از خوردن لاسی لذت میبرید. من لاسی رو با میوه های مختلف درست میکنم (قبلا یه نمونه لاسی آوکادو هم آموزش دادم که مشاهده کردید) ولی همینطور که گفتم لاسی انبه واسه ما حرف اول رو میزنه! بس که خوشمزه است.IMG-8993

خب البته شما که غریبه نیستید و خودتون به خوبی در جریانید که ما خانواده انبه-دوستی هستیم. آخ ... کلا فراموشم شد که با هم قرار گذاشته بودیم زین پس به جای کلمه بیگانه و نامانوس "انبه" بگوییم، "اَبیج"! ببخشید پس اصلاح میکنم... ما خانواده ای ابیج-دوست هستیم. مخصوصا لیانا!


سلام به همگی، بفرمایید لاسی ابیج!Print Friendly and PDF