بيسكويت انجير و گردو


یکی از بیسکویتهای خیلی خوشمزه که عاشق بافت و طعمش هستم این بیسکویت کشمشیه. به حدی خوشمزه است که با همین بیس ورژنهای مختلف بیسکویت رو تهیه میکنم. حتی اگه هیچی توش نریزی هم خود بیس بیسکویته به تنهایی خوشمزه است.منتها امروز شما شاهد ترکیب انجیر و گردو خواهید بود که میدونم عاشقش میشید.


كره 170 گرم
وانيل پودري  نصف ق چ
شكر قهوه اي (روشن) 1 ليوان
شير ربع ليوان
تخم مرغ 1 عدد
بيكينگ پودر 2 ق چ
آرد 2 ليوان
گردوي خرد شده نصف ليوان
انجير خرد شده نصف ليوانفر رو روي درجه 190 سانتيگراد 375 فارنهايت قرار ميديم.
مطابق دستور بیس بیسکویت رو آماده میکنیم.منتها اینبار گردو و انجیر خرد شده رو بهش اضافه میکنیم.
اینکه ریز خوردش کنید یا درشت، دست خودتونه. ولی من توصیه میکنم درشت باشه که زیر دندون بیاد و طعمش مشخص باشه.با قاشق در حدی که مخلوط شن هم میزنیم.با کمک دستگاه بستنی زنی بیسکویت ها رو با فاصله روی کاغذ روغنی میچینیم.
نیازی به چرب کردن کاغذ نیست.
با این میزان شما حدود 20 عدد بیسکویت خواهید داشت.مدت زمان پخت 20 تا 25 دقيقه است. ولی حتما این قوانینی که گفتم رو رعایت بفرمایید.

توجه داشته باشید این بیسکویتها توی فر که میرن پهن تر میشن. البته به دلیل وجود بیکینگ پودر پف کرده و بافتی بین کیک و بیسکویت خواهند داشت.اگر شما شکر قهوه ای در دسترس ندارید میتونید با شکر معمولی جایگزینش کنید.
قدری طعم و رنگ بیسکویت و اندکی هم بافتش تغییر میکنه ولی باز هم بسیار خوشمزه خواهند بود.
بیسکویتها رو در ظرف در بسته خارج از یخچال نگهداری کنید.
همینطور که گفتم این بیسکویته خودش بیسش خیلی خوشمزه است. حالا تصور کنید هر از گاهی هم قدری گردو و و یا انجیز زیر دندون بیاد، یه سورپرایز جالب خواهد بود!
توصیه میکنم این بیسکویتها رو واسه نوروز درست کنید هم ساده است هم بسیار خوشمزه.براي استفاده بهتر از كارگاه آشپزسازي لطفا مبحث سوالات متداول را به صورت كامل مطالعه بفرماييد
Print Friendly and PDF