فراپوچینوی نارگیلی

coconut frapuccino (1).jpg


یکی از نوشیدنی های مورد علاقه تابستونی مهدی و آقای شوهر فراپوچینو هست. به همین دلیل من انواع و اقسام مختلفش رو با تغییر مواد اولیه اش، براشون درست میکنم. این فراپوچینوی نارگیلی هم یه مدل از اون فراپوچینوهاست که خیلی سریع واسه شون تهیه میکنم.


یخ 2 لیوان

شیر نارگیل نصف لیوان

آب یک سوم لیوان

نسکافه یا پودر قهوه فوری  1 ق غ

شکر یا شیره یا عسل 3 ق غ

روغن نارگیل 1 ق غ


coconut frapuccino (2).jpg

طبق معمول همه مواد به جز روغن نارگیل رو توی مخلوط کن میریزیم و مخلوط کن رو روشن میکنیم تا فراپوچینو شکل بگیره.

توضیح اضافی اینکه:

برای تهیه قهوه باید نسکافه رو با یک سوم لیوان آب مخلوط کرده و بعد توی پارچ مخلوط کن بریزید. یا اینکه از ابتدا کمی قهوه بجوشونید یا دم کنید یا از دستگاه قهوه ساز خانگی تون استفاده کنید. تصمیمش با خودتون.

شیر نارگیل رو میتونید به صورت آماده از بازار تهیه کنید و یا اینکه به سادگی با استفاده از نارگیل تازه، در خانه تهیه کنید. برای تهیه شیر نارگیل به این پست مراجعه نمایید.

برای شیرین کردن نوشیدنی تون میتونید از شکر یا شیره یا عسل استفاده کنید و میزانش هم بستگی به ذائقه داره. این میزانی که من توی رسپی بهتون دادم با ذائقه مهدی تنظیم شده.

روغن نارگیل رو هم میتونید به صورت آماده از بازار تهیه کنید یا مطابق دستور در خانه درست کنید.

عنایت ویژه داشته باشید که پارچ مخلوط کن شما باید قدرت شکستن یخ رو داشته باشه وگرنه به جای یخ، خودش میشکنه.


coconut frapuccino (3).jpg

پس همه یخ ها تبدیل به پودر یخ شده و یه نوشیدنی نارگیلی قهوه ای رو تولید میکنند.

در حالی که مخلوط کن در حال انجام وظیفه است؛ کم کم روغن نارگیل رو از دریچه بالای پارچ، درون مواد میریزیم. این باعث میشه که روغن نارگیل تبدیل به دانه های بسیار ریز و سفت و نارگیلی ای بشه که طعم و بافت جالبی به فراپوچینو میده.


coconut frapuccino (4).jpg

فراپوچینو رو درون لیوان ریخته و بلافاصله نوش جان میکنیم.براي استفاده بهتر از كارگاه آشپزسازي لطفا مبحث سوالات متداول را به صورت كامل مطالعه بفرماييد
Print Friendly and PDF