بهار در زمستانداشتم توی مغازه سبزی فروشی دنبال بروکلی می گشتم که چشمم به این فلفل دلمه ای های رنگی کشیده و خوشگل افتاد. فلفلها اونقدر بلند و کشیده بودند که می شد باهاشون پرده درست کرد! همونجا بود که یه ایده جالب تو ذهنم جرقه زد و خروجیش همینه که می بینید!

چند وقتیه که اسفناج خونم کم شده ...واسه همین دست به ساخت این کوکوی خوشمزه زدم. کوکوی اسفناج رو به مدلهای مختلفی درست میکنند. من امروز اینجوری ساختمش:


اسفناج نيم کیلو

پیاز 1 عدد

سیب زمینی 1 عدد

تخم مرغ 3 عدد

آرد نخودچی 2 ق غ

دارچین , ادویه , نمک , فلفلپیاز و سیب زمینی را رنده کنید
اسفناج را تفت دهید (بدون روغن , با حرارت ملایم , به مدت 1 دقیقه)خورد کردن و پختن باعث میشه که اسفناج مقداری از ویتامینهاش رو از دست بده به همین دلیل من معمولا پس از شستن اسفناج اون رو بخارپز میکنم و بعد از میکس کردن استفاده میکنم ولی امروز اینکار رو نکردم چون میخواستم کمی خام و آبدار باشه


تخم مرغ ها را با ویسک بزنید
دارچین , ادویه , نمک , فلفل و آرد نخودچی را اضافه کنید
آب سیب زمینی و پیاز رنده شده را گرفته و به مخلوط تخم مرغ اضافه کنیدسپس اسفناج
کف تابه روغن بریزید و پس از گرم شدن , مخلوط را در تابه بریزید . ابتدا حرارت زیاد باشد تا کوکو خودش را بگیرد. بعد شعله را کم کرده در تابه را روی آن قرار دهید تا با حرارت ملایم بپزد. سپس کوکو را برگردانید تا هر دو طرف برشته شود.

(برای روغن , من از EVOO "ای وی اُ اُ" (به قول ریچل) استفاده می کنم! که مخفف "ایکسترا ویرجین آلیو اُیل" هستش و یعنی روغن زیتون خام و خالص  ولی اگه طعمش رو دوست ندارید روغن سرخ کردنی استفاده کنید.)
تا اینجای کار کوکوی ما آماده است. حالا اگه دوست دارید برای تزئینش با من همراه شید....


من سر و ته فلفل ها رو زدم و از طول نصف کردم
با یک قالب بیسکوئیت از سمت داخل فلفل ها گلهای پنج پر قالب زدم
روی کوکو رو با ماست چکیده پوشوندم


و گلهای فلفلی رو روی کوکو چیدم..... voila
نتیجه عالی بود و طعم، فوق العاده! چنان بوی خوبی توی خونه پیچیده بود که آقای شوهر گفتند : "بوش اینه , ببین دیگه طعمش چی میشه!" و بعد که تزئین تمام شد دلمون نیومد بخوریمش! (ولی خوردیمش)

توصیه شف : هنگام قالب زدن گلها، یه دستکش پارچه ای بپوشید که مثل من انگشتاتون تیکه تیکه نشه!!!

Print Friendly and PDF