پودینگ شکلاتيهیچ چیز مثل خوردن یه پودینگ شکلاتی گرم توی سوز سرمای زمستونه نیست. مخصوصا اینکه خسته و کوفته از عسلویه برگشته باشی و عزای فردا رو داشته باشی که باز باید همین راه رو بری و برگردی! باز وضع من از آقای شوهر بهتره که واسه چند روز تو عسلویه لنگر انداخته! حداقل من روی بالشت ابريشمي محبوب خودم سر به زمین میزارم!

این رسپی خوبیش به اینه که رژیمیه و کالریش پایینه و موقع خوردنش مجبور نیستی با وجدانت سروکله بزنی.


زرده تخم مرغ 3 عدد
شیر کم چرب 3 لیوان
شکر دو سوم لیوان
نشاسته ¼ لیوان
پودر کاکائوی تیره 3 ق غ
نمک يك هشتم ق چ
وانیل ½ ق چ
شکلات تلخ 60 گرم
این نکته رو برای همیشه از من داشته باشید : برای ساختن شیرینیهایی که شکلات میخواد، خیلی مهمه که از بهترین و خوشمزه ترین شکلات موجود در بازار استفاده کنید. حتی اگه مارکش معروف باشه هم کافی نیست. باید حتما بچشیدش که یه وقت مونده نباشه و طعمش برنگشته باشه. همین موضوع در مورد کاکائو صدق میکنه. اگه میخواید پودینگتون شما رو با خودش به بهشت ببره، حتما از شکلات و کاکائوی خوب استفاده کنید.
همینطور که ملاحظه میفرمایید من از شکلات 75% استفاده کردم. اگه اهل رژیم هستید، شکلات تون باید درصد کاکائوش بالای 60 باشه. ولی اگه میخواید پودینگتون شیرین باشه از شکلات محبوب خودتون استفاده کنید. دلیل استفاده از شکلات تلخ در این رسپی ، پایین آوردن کالریشه.(این مقدار برای 6 نفر مناسبه و به هر فرد 200 کالری میرسه. من مواد رو تقسیم بر سه کردم.) زرده و سفیده رو از هم جدا کنید. (سفیده رو توی یه زیپ کیپ بریزید و فریز کنید واسه درست کردن مرنگ یا آیسینگ یا شیرینیهای دیگه. فقط کافیه که قبل از ساختن شیرینی، سفیده رو از فریزر بیرون بیارید تا یخش باز شه.)
دو سوم شیر و شکر را روی حرارت قرار دهید تا شکر حل شود ( لازم نیست بجوشه. همینقدر که گرم بشه کافیه)

نشاسته و کاکائو و باقی شیر را خوب مخلوط کنید که یکنواخت شود. به مخلوط شیر و شکر اضافه کنید
2 دقیقه هم بزنید تا یکنواخت شود
با ویسک زرده را بزنید و از مخلوط کم کم به زرده اضافه کنید و سریع هم بزنید تا لخته نشود.مخلوط زرده را درون ظرف بریزید و مرتب هم بزنید تا غلیظ شود. (به هیچ عنوان ظرفتون رو تنها نذارید. تلفن جواب دادن و سراغ بچه رفتن ممنوعه! اگه ته بگیره اون کیفیت مطلوب رو دیگه بهتون نمیده)از روی حرارت برداشته و شکلات خورد شده و وانیل را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا شکلات ذوب شده و کاملا حل شود.
پودینگ رو در فنجون های چای سرو کنید. من برای تزئینش از مارشملو استفاده کردم. مارشملو ها رو نصف کردم و با دست فشرده اش کردم و با قالب قلبی شکل قالب زدم. مارشملو بر اثر حرارت پودینگ ذوب میشه و تبدیل به کف میشه!پودینگ داغ ، تاریکی شب و سکوت و سرما و دو تا قلب قرمز و یه فضای رمانتیک ... روی کاناپه لم دادم و توی یه جو شدیدا رویایی ، از فرط تنهایی هر دوتا فنجون رو خودم خوردم! broken heart( دل بعضیها تو عسلویه آب! smug )

به این میگن تکخوری از نوع آلتیمت big grin

همینجا کتبا میگم : "اگه این پودینگ رو نخورید نصف باقی مونده عمرتون بر فناست"

رسپی از low fat cooking
Print Friendly and PDF