بره شکلاتی


خدمتتون عرض کردم که با شکلات میشه خمیر درست کرد که چون این خمیر عملا فقط از شکلات درست شده هر چی که با این خمیر تولید میشه مزه اش کاملا شکلاتی خواهد بود.
من با خمیر شکلاتی برای مهدی "شان ذ شیپ" رو درست کردم.

اگر شما براتون درست کردن خمیر شکلات مقدور نیست؛ با این شیوه که قبلا توضیح دادم میتونید تافی کاکائویی یا تافی شکلاتی رو با حرارت اندکی نرم کرده و پس از ورز دادن مطابق مراحل زیر بره ناقلا رو آماده کنید.
تافی شکلاتی و تافی کاکائویی و تافی شیری (برای پشمهای بره) با مارکهای مختلف در بازار موجوده که به راحتی برای همگان قابل دسترسه.


مقداری از خمیر (یا تافی) رو در دستان ورز میدیم تا به اندازه ای که قابل فرم دهی باشه نرم بشه.خمیر رو به شکل یک گلابی در دستان فرم میدیم.
و تا نیمه در یک سیخ چوبی فرو میبریم.

سیخهای چوبی از جنس بامبو با قطرها و طولهای مختلف در سوپرمارکتها قابل خریداری هستند.در محل چشمهای بره دو عدد نقل فرو میبریم.

نقلها به راحتی به شکلات (یا تافی) خواهند چسبید.

نقلهای رنگی گرد رو با سایزهای مختلف از قنادی ها یا مغازه های آجیل و خشکبار فروشی میتونید تهیه کنید.دو قطعه کوچک از خمیر (یا تافی) رو به شکل اشک کف دست فرم میدیم.چه تافی و چه خمیر شکلاتی بر اثر حرارت دست اندکی نرم تر و چسبناک خواهد بود پس به راحتی این دو اشک رو روی سر بره چسبونده و با انگشتان بهش فرم میدیم.

باز هم تافی هم خمیر شکلاتی خاصیتشون اینه که در اثر سرما به سرعت سفت میشن. پس شما قادر خواهید بود گوشها رو به هر شکلی که دوست داشتید فرم بدید و شکل خودش رو حفظ خواهد کرد.به وسیله ابزار یا نوک همون سیخهای چوبی بینی بره رو سوراخ میکنیم.من دقیقا به همون شیوه ای که توضیح دادم با شکلات سفید خمیر شکلاتی درست کردم.

بدون اینکه خمیر رو ورز بدم یک تکه کوچک از خمیر شکلات سفید رو جدا کردم.

همینطور که مشاهده میکنید خود "خمیر جدا شده"، بافت داره.
بدون اینکه ورزش بدم فقط با دست اندکی زیر خمیر رو مالش دادم که نرم بشه و همینطور روی سر بره رو هم مالش دادم تا با حرارت انگشتام نرم بشه و دو قطعه رو به هم چسبوندم.

شما میتونید همین کار رو با تافی شیری انجام بدید و برای بره پشم درست کنید.با رنگ مخصوص خوراکی چشمهای بره رو رنگ میکنیم و بره آماده بهره برداریه.
به همین ترتیب به تعداد بچه های خانواده میتونید بره درست کنید.
یه بره شکلاتی و خوشمزه!

به قول مهدی:"ایتس شان د شیپ"!


براي استفاده بهتر از كارگاه آشپزسازي لطفا مبحث سوالات متداول را به صورت كامل مطالعه بفرماييد
Print Friendly and PDF