سالاد هلوی کبابی

1

همینطور که در جریانید من چندین سالاد تابستانه درست میکنم که مورد علاقه خانواده ام هست. از این سری سالادها امروز شاهد سالاد هلوی کباب شده هستید. بعد از دیدن سالاد زردآلو قطعا مشاهده سالاد هلو واسه تون چیز عجیبی نیست. اگر تا به حال هلوی باربکیو شده رو نخوردید به شدت توصیه میکنم حتی واسه یک بار هم شده تجربه اش کنید. هلو زمانی که کبابی میشه طعمش عوض میشه و به نظر من که حتی خوشمزه تر هم میشه. حالا خوشمزه تر باشه یا نباشه در هر حال توی سالاد عالی میشه.

هلوی درشت 2 عدد

خیار متوسط 2 عدد

برگهای نعناع یک و نیم لیوان

پنیر محلی مکعبی برش خورده نصف لیوان

گردوی خرد شده یک سوم لیوان

روغن زیتون خالص 1 ق غ

سرکه 1 ق غ

آب لیموی تازه 1 ق غ


نمک و فلفل سیاه


IMG-8915

هلوها رو نیمه کرده و هسته اش رو خارج کرده و به ابعاد دلخواه برش میزنیم. بهتر هست که هلوها خیلی نرم نباشند که بهتر فرمشون رو حفظ کنند.

همینطور که شاهد هستید من چندین هلو رو کبابی کردم چون تا قبل از اینکه بخوام سالاد رو آماده کنم میزان زیادی از هلوی های کباب شده خورده خواهند شد و معمولا جانب احتیاط رو رعایت میکنم که بی هلو نمونم!IMG-8917

تابه گریل رو روی شعله بلند اجاق قرار داده و اجازه میدیم تا حسابی داغ شه.

تابه گریل تابه مخصوصی هست که ضخامت زیادی داره و باعث میشه که حرارت به سرعت و به طور یکسان به مواد غذایی منتقل بشه و به خوبی گریل شن.

برش های هلو رو روی تابه قرار داده و هر سمتش رو حدود یک دقیقه با حرارت زیاد کباب میکنیم.


هلوی کباب شده رو توی بشقاب قرار داده و بقیه سالاد رو آماده میکنیم.


IMG-8919

روغن زیتون خالص و سرکه و آب لیموی تازه و نمک و فلفل رو توی کاسه بزرگی ریخته و هم میزنیم تا مخلوط شن.

به جای روغن زیتون فوق بکر میتونید از سایر روغنهای مفید استفاده کرده و یا کلا حذفش کنید. ولی مصرف روغن زیتون تصفیه نشده برای سلامت قلب توصیه میشه.

برگهای نعناع رو درون سس میریزیم.IMG-8921

خیارها رو هم برش زده و اضافه میکنیم.IMG-8925

حالا پنیر و گردو رو هم اضافه میکنیم.

من معمولا از پنیر محلی استفاده میکنم ولی شما میتونید از هر پنیری که دوست داشتید استفاده کنید.


این پنیر محلی اینقدر خوشمزه است که من و مهدی معمولا یه مقدارش رو توی کاسه ریخته و کنار سالاد سر میز میذاریم که واسه خودمون پنیر اضافی هم بریزیم! 


IMG-8929

خیلی ملایم مواد رو مخلوط میکنیم طوری که پنیر له نشه.IMG-8931

حالا سالاد رو به ظرف سرو منتقل میکنیم.IMG-8949

باز با ملایمت، هلو های کباب شده رو روی سالاد میچینیم.IMG-8951طعم شیرین هلو در کنار شوری پنیر و ترش و تند بودن نعناع، یه ترکیب دوست داشتنی رو در این سالاد ایجاد میکنه.

همینطور که گفتم این سالاد در خانواده من طرفداران زیادی داره و سر اینکه کی بیشتر بخوره دعوا راه می افته!

قبل از اینکه برم یه نکته حساس رو هم عنوان کنم: این سالاد قابلیت نگهداری نداشته و بایستی به سرعت سرو بشه. چون نعناع خیلی سریع سیاه و پژمرده میشه و ظاهر زیبایی نخواهد داشت. همچنین هلوی کبابی نیز همون لحظه که کباب میشه باید خورده بشه. پس شما هم دقیقا عین من عمل کرده و همون موقع که میخواید غذاتون رو میل کنید، سالاد رو هم آماده کرده و درجا نوش جان کنید.
Print Friendly and PDF